Mikrodermabrazja
należy do zabiegów mechanicznego ścierania naskórka
lub skóry właściwej. Pozwala na powolne ścieranie powierzchni skóry, mikrowarstwa po mikrowarstwie, aż do pożądanego poziomu, pod stałą kontrolą wizualną. Wykonuje się go przy pomocy kryształów korundu lub specjalną głowicą diamentową. W porównaniu z innymi zabiegami takimi jak peelingi chemiczne, dermabrazja czy resurfacing laserowy, mikrodermabrazja jest zabiegiem obarczonym minimalnymi powikłaniami, nie niesie ryzyka przebarwień i blizn, a efekty są widoczne od razu i można wrócić do normalnej aktywności.
Pomimo powierzchniowego oddziaływania, zmiany histologiczne obserwowane w mikroskopie elektronowym dotyczą nie tylko naskórka ale też skóry właściwej. Obserwuje się pogrubienie naskórka i wzmożenie syntezy kolagenu i elastyny. Dzięki temu metoda ta znalazła szerokie zastosowanie do odmładzania skóry, korekcji zmarszczek i blizn, eliminacji plam przebarwieniowych, czyszczenia skóry, leczenia trądzika.

Niewątpliwą zaletą tego zabiegu jest to, że jest on bezbolesny, prosty, trwa krótko i po jego wykonaniu pacjent nie jest wyłączony z zajęć życia codziennego. Aparat do mikrodermabrazji w rękach doświadczonego lekarza jest niezwykle skuteczny, a metoda ta pozostająca pod pełną kontrolą osoby wykonującej zabieg jest niezwykle bezpieczna.
DiamondSkin jest aparatem łączącym ścierające działanie głowicy z drobinkami diamentu (6 rodzajów głowic), pompy zasysającej i tlenu. Zaletą jest także to, że nie wykorzystuje on żadnych związków chemicznych (np. tlenku glinu) w swoim mechanizmie, przez co może być stosowany u osób o wrażliwej skórze.

Wskazania do mikrodermabrazji:
-trądzik pospolity (zaskórnikowy, grudkowy)
-blizny potrądzikowe
-łojotok
-suchość skóry
-zaskórniki, prosaki
-rogowacenie przymieszkowe
-rozszerzone pory
-blizny zanikowe i przerosłe
-przebarwienia i odbarwienia
-uszkodzenia posłoneczne skóry (twarz, ręce, szyja)
-szorstki, zrogowaciały naskórek
-rozstępy
-odmładzanie skóry i likwidacja delikatnych zmarszczek wokół oczu ust i szyi
-wiotkość skóry
-zabieg jest idealnym przygotowaniem do zabiegów laserowych: fotoodmładzania, rozszerzonych, popękanych naczyń krwionośnych oraz przebarwień

Wpływ mikrodermabrazji na skórę
-poprawa jakości skóry ( struktury i kolorytu)
-zwiększenie elastyczności
-zmniejszenie rozszerzonych porów, usunięcie zaskórników
-spłycenie powierzchownych zmarszczek, wygładzenie skóry
-usunięcie przebarwień posłonecznych (lub starczych)
-zmniejszenie łojotoku
-skóra świeższa i młodsza

Częstotliwość zabiegów mikrodermabrazji
Zazwyczaj trzeba przeprowadzić od 2 do 10 zabiegów (średnio 5) w odstępach od 1 tygodnia do 4 tygodni (co 7 - 10 dni w zabiegach odmładzających i 4 tygodnie w leczeniu trądzika). Zależy to od wskazań i oczekiwań pacjenta. Po każdej mikrodermabrazji poprawa jest coraz bardziej widoczna. W celu podtrzymania i utrwalenia uzyskanych wyników zaleca się co 4 - 6 tygodni ponowne wykonanie mikrodermabrazji. Zabiegi mikrodermabrazji można przeprowadzać na wszystkich typach skóry (od łojotokowej i trądzikowej do bardzo wrażliwej i suchej, od białej do bardzo opalonej, od bladej do bardzo ukrwionej) i każdej części ciała np. twarzy, szyi, dekoltu, pleców dłoni czy nóg.

Zalety mikrodermabrazji

-bezpieczna, kontrolowana głębokość ścierania
-pobudzenie produkcji kolagenu
-eliminacja patogennych drobnoustrojów z powierzchni skóry (np. Propionibacterium acnes)
-zabieg jest właściwie bezbolesny
-możliwość częstego powtarzania
-brak krwawienia i urazu skóry
-brak długiego okresu gojenia
-alternatywa dla osób nietolerujących peelingu chemicznego